Informacja na temat kształcenia na odległość

2020-03-24

Szanowni Rodzice,

zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, zadania naszego przedszkola będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Obecna sytuacja spowodowana zagrożeniem koronawirusem wymusiła na nas wszystkich dokonania wielu zmian w codziennym funkcjonowaniu. Nasze przedszkolne sale pozostają w tej chwili zamknięte, a my realizujemy swoje obowiązki w inny sposób. W trosce o właściwy przebieg procesu edukacyjnego dzieci rozpoczynamy zdalne nauczanie. Poprzez grupy zamknięte na portalu społecznościowym Facebook /lub drogą mailową/ będziemy Państwu udostępniać materiały do pracy z dzieckiem w domu. Kontynuując rozpoczęte w przedszkolu działania będziemy w poszczególnych grupach zamieszczać propozycje zadań, ćwiczeń i zabaw, które są szczegółowo zaplanowane i dostosowane do możliwości i warunków dzieci. Na naszej stronie internetowej zostały również umieszczone linki do bezpiecznych stron edukacyjnych. Zachęcamy Państwa do wykonywania zadań razem dzieckiem, gdyż spędzanie czasu na wspólnej aktywności niesie ze sobą wiele cennych wartości. Zdajemy sobie sprawę z trudności, które pojawiły się przed Państwem, jak i dziećmi, ale troska o zdrowie nas wszystkich jest w tej chwili najważniejsza.

Prosimy również Państwa, aby wypracowane przez dzieci materiały gromadzić w teczce. Gdy wrócimy do przedszkola, omówimy je wspólnie z dziećmi. Zachęcamy także do tworzenia fotorelacji z Waszych działań na grupie facebookowej.

W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji i prosimy o kontakt.

Dziękujemy Państwu za pomoc i wsparcie w realizacji podstawy programowej. Życzymy dużo zdrowia i mamy nadzieję, że spotkamy się wkrótce w naszym przedszkolu.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Przedszkola nr 21 w Rybniku

Informacja z Minsterstwa Edukacji Narodowej o kształceniu na odległość oraz treść rozporządzenia w linku poniżej: