Archiwum: kwiecień 2023

2023-04-01

Z przyjemnością informujemy, że Amelia Rutkowska z grupy Motylki zdobyła 1 miejsce w regionalnym konkursie recytatorskim pt. „ TUKEJ SIE GODO”.

 

Warsztaty Wielkanoce w CAL-u
2023-04-05

Dnia 5 kwietnia starszaki z naszego przedszkola wybrały się do Centrum Aktywności Lokalnej, gdzie odbyły się Warsztaty Wielkanocne, podczas których przedszkolaki  tworzyły wspaniałe ozdoby wielkanocne. Zajęcia poprowadziła pani Edyta Lubecka oraz pani Anna Stronczek, która opowiedziała dzieciom o dawnych  tradycjach związanych z Wielkanocą.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

2023-04-06

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy państwu serdeczne życzenia. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą czasem zadumy, refleksji, ale i radości. Niech płynąca z nich nadzieja i wiara dodają nam siły w pokonywaniu codziennych trudności.

Życzy:

Dyrekcja oraz Personel

Przedszkola nr 21 w Rybniku

2023-04-12

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym dzieci z rybnickich przedszkoli

pt. "Mój przyjaciel Robot".

2023-04-20

W dniach 18-19 kwietnia nasze Przedszkole odwiedzili strażacy z OSP Kłokocin. Głównym celem spotkania było zapozanie ze strażacką armaturą. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji "Mali Strażacy" autorstwa mgr Beaty Ruś oraz mgr Magdaleny Rutkowskiej. 

2023-04-21

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszym przedszkolu zorganizowano „Ekologiczny pokaz mody”. Dzieci wraz z rodzicami wykonały eko-kreacje z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu. Przedszkolaki udowodniły, że moda i ekologia mogą iść w parze. Dzieci zaprezentowały wspaniałe, pomysłowe stroje i doskonale sprawdziły się w rolach modeli i modelek.

 

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i ich Rodzicom za zaprojektowanie i wykonanie przepięknych ekologicznych strojów. Wiemy jedno – Wasza kreatywność nie zna granic!

2023-04-21

Nasze przedszkole przyłączyło się do V edycji #SprzątamyDlaPolski pod Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem akcji było zadbanie o tereny zielone, lasy i parki. Przedszkolaki naszego przedszkola posprzątały las w okolicy grobu Nieznanego Żołnierza w Kłokocinie oraz plac przedszkolny.

2023-04-24

Dnia 24.04.2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książek nasze przedszkole odwiedził teatr Blaszany Bębenek, który przedstawił spektakl pt. „Skarb to nie tylko złoto”.

2023-04-27

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy dołączyli się do świątecznej zbiorki słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka w Rybniku.

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

Wychowankowie Domu Dziecka podziękowali nam listem.

2023-04-28

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Wóz strażacki” został rozstrzygnięty!

Razem ze zgłoszeniami otrzymaliśmy od Was 15 prac konkursowych. Wszystkie możecie obejrzeć w galerii poniżej.

 

 

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach