Drogi Rodzicu,

twój 4,5,6- cio latek, to bardzo mądre dziecko. 

Sprawdź co powinno już potrafić:

 

Zaburzenia Integracji Sensorycznej. 

Nieprawidłowa integracja sensoryczna przejawia się tzw. dysfunkcjami, czyli zaburzeniami. Pojawiają się one, gdy układ nerwowy niewłaściwie organizuje bodźce zmysłowe. Dysfunkcje integracji sensorycznej dotyczą nieprawidłowości w zakresie przetwarzania bodźców sensorycznych w obrębie następujących systemów: czuciowego (dotykowego i proprioceptywnego), przedsionkowego, słuchowego, wzrokowego, węchowego i smakowego. Drogi Rodzicu, kiedy zauważysz u swojego dziecka poniżej zapisane symptomy, możesz podejrzewać tego rodzaju zaburzenia:

"Wsparcie dla dzieci i rodziców w czasie epidemii koronawirusa"


Zachęcamy Rodziców i dzieci do zapoznania się z bajką. Nawiązuje ona do aktualnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa i pomoże znaleźć informacje na temat sposobu rozmowy z dzieckiem o koronawirusie.

 

"Jak wspierać dzieci w czasie pandemii wirusa".

Źródło:www.zatokaempatii.com

"Rozwijanie samodzielności u dziecka".

Jak nauczyć dziecko samodzielności? To pytanie prędzej czy później zadaje sobie każdy, nawet najbardziej nadopiekuńczy, rodzic. Samodzielność dziecka jest dość trudna do osiągnięcia… ale wychowanie dzieci to nie tylko samo rozpieszczanie i trzeba się z tym pogodzić. Samodzielne dziecko będzie sobie lepiej radziło w przyszłości - będzie odpowiedzialne, będzie potrafiło podejmować własne decyzje i bronić swoich racji. Samodzielność wpływa pozytywnie także na samoocenę dziecka.

https://parenting.pl/samodzielne-dziecko

 

 

Pamiętajmy o prawidłowym myciu rąk !  

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach