Programowanie i kodowanie

"Jajko wielkanocne"

 Hanna zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole nr 22 w Rybniku. Wykonała jajko wielkanocne przy pomocy długopisu 3D.

 

Gratulujemy wykonania pięknej pracy oraz zdobycia II miejsca !!!

"Pisanka Wielkanocna"

Amelia brała udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole nr 10 w Rybniku. Wykonała Pisankę Wielkanocną przy pomocy długopisu 3D.

 

Gratulujemy wykonania pięknej pracy !!!

Ogolnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować" XIII edycja.

Rok szkolny 2023-2024

Z programem „Uczymy dzieci programować” nauka podstaw programowania będzie dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą.

"Anioł, aniołek, aniołeczek"

- Zofia brała udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Przedszkole nr 48 przy Zespole Szkolno-Rewalidacyjnym w Rybniku. Wykonała aniołka przy pomocy długopisu 3D.

 

Gratulujemy wykonania pięknej pracy !!!

"EU Code Week 2023"

CodeWeek to inicjatywa promująca naukę kodowania i programowania w różnym wieku i na różne sposoby. Bez barier, bez ograniczeń…z czerpaniem radości i spokojnym odczarowywaniem słowa „kodowanie”. 

 

Ogolnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować" XII edycja.

Rok szkolny 2023-2024

W programie „Uczymy Dzieci Programować” naukę kodowania traktujemy jako z góry zaplanowany proces, gdzie każde działanie wynika z poprzedniego i jest wstępem do kolejnego.

Można kodować i programować na edukacji matematycznej, społecznej, językowej, artystycznej...można kodować wyłącznie offline lub łącząc aktywności unplugged z pracą z wykorzystaniem robotów edukacyjnych, długopisów 3D i sprzętu komputerowego.

Z programem „Uczymy dzieci programować” nauka podstaw programowania jest dla dzieci wartościową, wszechstronnie rozwijającą lekcją i świetną zabawą oraz doskonałą okazją do poszerzenia kompetencji w zakresie wykorzystywania narzędzi TIK w procesie dydaktycznym. 

 

Ogolnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować" XI edycja.

Rok szkolny 2022-2023

"CodeWeek 2022"- to inicjatywa promującą naukę kodowania...w różnym wieku i na różne sposoby.

Dwa tygodnie czerpania radości i zakodowanych przygód. W tym roku jest szczególna, bo jubileuszowa 10 edycja CodeWeek.

 

Ogolnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować" X edycja.

Rok szkolny 2022-2023

Ogolnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować" IX edycja. Rok szkolny 2021/2022

Ogólnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować" VIII edycja.

Rok szkolny 2021/2022

"Mali Programiści z Kłokocina"-strona poświęcona programowaniu.

Link do strony:

CodeWeek 2021 z Uczymy Dzieci Programować.

CodeWeek to czas, w którym staramy się promować ideę nauki kodowania i programowania. Pokazujemy, że kodować i programować możemy niezależnie od wieku i sprzętu, którym dysponujemy.

 

 

Innowacja pedagogiczna "Zakoduj swoją przyszłość" autorstwa mgr Beaty Ruś.

Innowacja "Zakoduj swoją przyszłość" jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego, opublikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz zalecenia Rady Unii Europejskiej z 2018 roku określających 8 kompetencji kluczowych. Do stworzenia innowacji zainspirował mnie udział w programie Uczymy Dzieci Programować, zdobyte w nim doświadczenia, oraz udostępniane uczestnikom materiały dydaktyczne. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u wychowanków 8 kompetencji kluczowych w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Wszystkie zaproponowane dzieciom aktywności, niezależnie od tematu i kompetencji kluczowej, wzbogacone zostaną o elementy kodowania, programowania, robotyki, zagadki logiczne czy problemy do rozwiązania, których niezbędna będzie umiejętność tworzenia algorytmów.

Wyzwanie "Cała Polska Programuje w ramach Code Week 2020".

Ogolnopolski program Uczymy Dzieci Programować edycja VI i VII.

Rok szkolny 2020-2021

Wyzwanie "Czekając na święta z Uczymy Dzieci Programować 2019"

Ogolnopolski program Uczymy Dzieci Programować edycja V.

Ogólnopolski program Uczymy Dzieci Programować edycja IV 2019"

Miasto RybnikMinisterstwo Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Katowicach