VII Kokoczyński Konkurs Recytatorski pt. " Bajtle wiersze recytują, a kokoty się dziwują"

2024-04-18

W środę 17.04.2024 r. w CAL-u odbył się VII Kokoczyński Konkurs Recytatorski pt. "Bajtle wiersze recytują, a kokoty się dziwują" organizowany przez nasze przedszkole.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich, interpretacja tekstu oraz ogólne wrażenia artystyczne.

Na konkurs recytatorski wpłyneło 32 zgłoszenia z 13 rybnickich placówek. Zaprezentowało się dwanaście dzieci 3-4 letnich oraz dwadzieścia dzieci 5-6 letnich.

Dzieci recytowały wiersze różnych autorów między innymi Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Marii Konopnickiej.

Wszystkie dzieci zaprezentowały się znakomicie, więc komisja konkursowa miała wielki dylemat z podjęciem decyzji.

Po wnikliwej analizie występów dzieci komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

3-4 LATKI:

I miejsce- Zofia Wilk, 4 lata. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Rybniku

II miejsce- Zofia Stanisz, 4 lata. Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 39 w Rybniku

III miejsce- Cezary Serwotka, 4 lata . Przedszkole nr 51 w Rybniku

Wyróżnienia:

Stefan Gardyjas, 4 lata. Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 4 w Rybniku

5-6 LATKI:

I miejsce- Amelia Cybura, 6 lat. Przedszkole nr 51 w Rybniku

II miejsce- Aleksandra Gargała, 6 lat. Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 im. Jana Brzechwy w Rybniku

III miejsce- Natalia Krawczuk, 6 lat. Przedszkole nr 20 w Rybniku

Wyróżnienia:

Helena Mura, 6 lat. Przedszkole nr 51 w Rybniku

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyła dzieciom komisja konkursowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie recytatorskim i gratulujemy niezwykłych występów.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom : OSP Kłokocin, Miasto Rybnik, Piekarnia Kristof, Piekarni Profaska, Hurtownia "Ewa", Hurtownia "Owoce Świata" Mariusz Jaroszek

za życzliwość i ufundowanie nagród oraz poczęstunku w naszym VII Kokoczyńskim Konkursie Recytatorskim.