Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci!
Przed nami czas letniego wypoczynku. Pamiętajcie, aby podczas wakacji dbać o swoje bezpieczeństwo – przestrzegajcie zasad ruchu drogowego, korzystajcie z kąpielisk tylko pod opieką dorosłych i stosujcie się do wskazówek ratowników. Nie zapominajcie również o ochronie przed słońcem oraz o rozwadze podczas zabaw i wycieczek.
Życzymy wszystkim dzieciom, rodzicom słonecznych, radosnych oraz przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Niech ten czas będzie pełen odpoczynku, niezapomnianych przygód i wspaniałych wspomnień.
Do zobaczenia po wakacjach!
Poniżej są adresy stron internetowych zawierające treści dotyczące bezpieczeństwa:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/bezpieczenstwo-o-zmroku
https://www.gov.pl/web/kgpsp/burze-i-silny-wiatr
https://www.gov.pl/web/kgpsp/bezpieczny-wypoczynek-nad-woda
https://www.gov.pl/web/kgpsp/jak-przygotowac-sie-na-upal
Na stronie https://wypoczynek.men.gov.pl/ rodzic może sprawdzić czy, dany wypoczynek został zgłoszony prze organizatora. Ponadto znaleźć tam można znajduje się „Poradnik bezpiecznego wypoczynku” oraz jest możliwość sprawdzenia autokaru „bezpieczny autokar”.
W Poradniku określone są obowiązki organizatorów wypoczynku, kierownika i wychowawcy wypoczynku, a przede wszystkim informacje o obowiązku zapewnienia dzieciom i młodzieży opieki i bezpieczeństwa.